Hvoreckého Spamäti…a pripomenutia

Michal Hvorecký napísal novú knihu Spamäti. Áno, aj ročník 1976 sa môže pozrieť späť na svoje fragmenty detstva, puberty, prvých zamestnaní a stave spoločnosti, v ktorej žil a nepochybne ho ovplyvnila.

Dať to všetko von zo seba a na papier bolo zrejme prirodzené a môže byť pre autora v istom zmysle očisťujúce, pretože rovnaký pocit zažívajú hudobníci vydaním albumu – aby sa mohli venovať ďaľšej tvorbe s čistejšou hlavou.michal-hvorecky-spamati-kniha

Hvoreckého Spamäti sú milé pripomenutia detstva pre tridsiatnikov a zároveň pripomenutia pre ostatných o živote okolo, spoločnosti a krajine. Nová kniha popri pútavo a zrozumiteľne napísanej Michalovej minulosti “pripomína” stav spoločnosti, ktorí  nielen  tridsiatnici žili a môže byť varovným signálom pre mladšiu aj súčasnú generáciu v najlepších rokoch. Knihu odporúčam  všetkým, ktorí si myslia, že v tejto krajine je všetko v poriadku, že tu existuje podpora kultúre, že školstvo ide správnym smerom a vieme žiť v demokracii. Všetkým, ktorí zatracujú autora len z princípu a jediného argumentu, všetkým, ktorí si myslia, že za všetko môžu Američania, Židia, Rómovia a Maďari. Nie, autorov počin neznie depresívne, ani nostalgicky – skôr varovne a inšpiratívne. Inšpiratívne pre nás všetkých, ktorí máme chuť a presvedčenie žiť v slušnej krajine a nechať tu zmysluplný odkaz pre ďaľšiu generáciu.

Mojo Lieskovský/DOUBLE LOUD 

Recenzia Dunaj v Amerike tu…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s