Hodinové vlnobitie v Roxy…naživo

Oceán svoj “comeback” v novej zostave definitivne potvrdil už minulý rok pri mini turné. Rozhodnutie bratov Vozáryovcov a Petra Kučery opäť hrať bolo viac ako správne, nakoľko sa v kombinácii s Jitkou Charvátovou vyvrátili všetky pseudodiskusie, či ešte Oceán vlastne existuje bez Petra Muka. Existuje – a s poriadnym vlnobitím, ktoré nedávno vyšlo aj ako Live záznam z ROXY (Praha). 

Oceán nie je štadiónová zostava – a vďaka tomu si hlavne vychutnáte špičkový zvuk a nové aranžmá.

“Fiction” gitara Dušana Vozáryho je viac počuť, u Jitky Charvátovej mám pocit, že je jediná, ktorá okrem Muka vie skladby nielen spievať ale hlavne “žiť a cítiť”. Skladby majú aranžmá so súčasným dátumom, ale stále tým istým odkazom. Po niekoľkom prepočúvaní mi zvuk evokuje staré dobré projekty Vozáryovcov (Magické noci s Mejlom Hlavsom, Fiction albumy, Dévu či Šílenství a pod.). Prekvapia a potešia spoločné vokály Petra Kučery a Dušana – hlavne v skladbe Narcis. Špeciálne Narcis mám dojem, že sa tu vydovádel Kučera (asociácia so zvukom bicích v Shalome). V Náladě vás zase dostane Honza Vozáry s nádychom tvrdej elektroniky (že by podvedomie z aktuálnych Banana Zeros?:)).

Záznam tvoria naozaj časom overené skladby Oceánu + pridaný posledný aktuálny singel Odlesk tvuj. Trochu mi chýba možno ako bonus pár skladieb, ktoré odohrali počas turné aj hostia – napr. Richard Krejčo, Bohuš Josef či Laco Lučenič. Takýto záznam  tu dlho chýbal – jednak patrí do “povinného” archívu fanúšikov skupiny a hlavne ukazuje, ako sa robí poctivé hranie, dobrý zvuk a koncert vôbec…

Mojmír Lieskovský

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s