SubHuman – 6 rokov sa čakalo na “podčloveka”

6 rokov čakania sa naozaj oplatilo. Po 6 rokoch sa zrodila podradná bytosť, akýsi “podčlovek” (ang. subHuman), ktorá nás pri jej kontakte nenechá chladnými a vaše pocity sa vám začnú zaručene miešať. 

Ten človek je podradný, dá sa recyklovať, manipulovať a pozeráme sa na neho tak trochu z vrchu.

Celý koncept je postavený na tom, ako sa dajú ľudia ovplyvniť, akí sme formovateľní a ako každý z nás vie sem-tam pohŕdať človekom. Rieši myšlienky, čo nás robí vlastne ľudmi a prečo si vieme napr. podriaďovať a odsudzovať druhých mnohokrát brutálnymi spôsobmi na základe sexuálnej alebo národnostnej orientácie. “Všetci sme podradné bytosti v Niekoho očiach” .

Jednoducho je to o podstate našeho bytia.

To všetko prináša prostredníctvom hudby a textov nový album projektu RECOIL – subHuman.

Ak máte radi zmes elektroniky a blues tak album je určený práve vám. Ako sme si zvykli, Recoil fantasticky mieša rôzne štýly a chvíľami naozaj neviete, či počúvate elektroniku, blues, jazz, gospel alebo rock či country. Recoil vás vtiahne do svojej atmosféry a vy si budete musieť album vypočuť niekoľko krát. Pretože ho na prvýkrát veľmi ťažko spracujete a navyše pri každom počúvaní objavíte nové a nové zvuky. Pohltí vás rozsah zvukov, atmosféra a dynamika.

Singlová hitovosť Prey, príjemná vláčnosť Allelujah, absolútna rozhádzanosť a spleť zvukov/gospelový spev skladby 5000 Years, rytmika a naliehavosť spevu v The Killing Ground, takmer jam session Intruders, mrazivá atmosféra 99 to Live a finálny chytľavý Beckslider.  

 Hudbu ešte významne dopĺňa artwork albumu – nafotené umelé figuríny v rôznych situáciach, čo vyjadruje recyklovateľnosť a manipuláciu s človekom podľa želania. 

Za všetko môže pán menom Alan Wilder (ex DM) a texaský bluesman Joe Richardson + tím pozvaných hostí, ktorý v rámci projektu Recoil ešte vydal pár výborných albumov (Hydrology/1+2, Bloodline, Unsound Methods, Liquid). Jeho albumy vychádzajú po dlhých pauzách, ale čakať sa oplatí.

Nechajte sa presvedčiť online ochutnávkou priamo na www.recoil.co.uk alebo na www.myspace.com/recoil.

Album SubHuman vychádza v rôznych formátoch. CD verzia alebo CD+DVD verzia, kde DVD obsahuje album v 5.1/DTS formáte + ambient verziu albumu + videá. Dostupný je aj cez digital download prostredníctvom aplíkácie iTunes alebo stránky 7digital.

3 thoughts on “SubHuman – 6 rokov sa čakalo na “podčloveka”

  1. Spätné upozornenie: Teror zvuku « LOUD|site

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s